top of page

Поліуретанові лакофарбові матеріали

    Поліуретанові лакофарбові матеріали, поряд з епоксидними та в комбінації з ними, є найбільш поширеними в антикорозійному захисті сталевих та металевих поверхонь. Відрізняються відмінною стійкістю до різних атмосферних впливів, незамінні для фарбування металоконструкцій та обладнання, що експлуатуються зовні приміщень. Переважно застосовуються як емалі фінішного шару в системі покриттів з епоксидними ґрунтами та проміжними покриттями.


    За типом застосування розрізняють такі види поліуретанових фарб:

    1. Грунтувальні та проміжні (вторинні) покриття. Застосовуються переважно в автомобільній промисловості, комерційному транспорті, спецтехніці. Мають швидке висихання, легкість у шліфуванні, але поступаються епоксидним грунтам за фізико-механічними характеристиками. Проміжні або вторинні поліуретанові ґрунтовки використовують для вирівнювання поверхні перед нанесенням фінішних емалей для досягнення максимального блиску або гладкості поверхні. Можуть тонуватись у тон наступних шарів для легкого перекриття.

    2. Фінішні поліуретанові емалі. Фарби верхнього шару застосовуються в різних галузях з різними характеристиками. Доступні ступені блиску: матова, напівматова, шовковисто-матова, напівглянсова, глянсова, високоглянцева. Мають стійкість в атмосферному середовищі, витримують розливи (короткочасний вплив) кислотно-лужного середовища pH 4-12. За стійкістю кольору, блиску і стійкості до впливу УФ діляться на хороший, дуже хороший і відмінний ступінь.
      Додаткові характеристики для фінішних ПУ: абразивна стійкість, стійкість до іскріння, здатність самоочищатися, антивандальне покриття (антиграфіті), селективні властивості, високий коефіцієнт відбиття променів, радіопрозорість, антистатичний ефект.

    3. Самостійні покриття, поліуретанові ґрунт-емалі. Покриття класу DTM (системи покриттів безпосередньо на метал без додаткового ґрунтування або фінішного шару) широко використовуються в сегментах інфраструктури та заводів з виготовлення металоконструкцій. Метод захисту металу від корозії комбінований - інгібіторний і бар'єрний. Одношарові поліуретанові фарби можуть мати ті ж характеристики, що і фінішні емалі. Мають вищий сухий залишок і можуть наноситься в широкому діапазоні товщин сухої плівки – від 60 до 160 мкм. Найпоширеніший блиск - напівглянсовий (40-50 од.) та глянсовий ступеня (60-80 од.).

    Двокомпонентні поліуретанові матеріали ґрунтуються на гідроксильній групі, що складається з акрилового сполучного та аліфатичного ізоціанатного затверджувача. Затверджувач дуже чутливий до вологи і швидко з нею реагує, тому зберігати його слід у щільно закритій тарі. Крім того, максимально допустима відносна вологість при нанесенні 80%. Альтернативні матеріали, які не такі чутливі до високої вологості – полісилоксанові покриття та 2К акрилові покриття із затверджувачем без аліфатичних ізоціанатів. Також можна купити і застосовувати однокомпонентні поліуретанові покриття, що затверджуються вологою повітря (грунт із цинком, ґрунт із фосфатом цинку, проміжне та фінішне покриття).
    Дана огляд поліуретанових покриттів є інформативним, для того щоб правильно вибрати і купити лакофарбові матеріали, ми рекомендуємо проконсультуватися з нашими фахівцями, які правильно можуть оцінити всі фактори.
    До Ваших послуг наша підтримка при розробці проекту, інспекторський та технологічний нагляд на всіх стадіях фарбування – підготовка поверхні, підготовка обладнання, фарбування, контроль забарвленої поверхні.

    bottom of page